Háborúban a mesterlövészt az ellenséges katonák megsemmisítésére képezik ki. Ha elég sokat kinyír közülük, kitüntetést kap. A háborús mesterlövész veszedelmes szakember. Békében akárki lehet mesterlövész, illetve orvlövész. Lehet akár egy gyerek is, aki új sörétes puskáját próbálja ki, s a hálószobája ablakából lövöldöz vaktában a járókelőkre. Lehet egy férfi, aki mindenre rálő, ami piros. Lehet egy Hasfelmetsző Jack-fajta, aki rálő minden előtte elhaladó formás kis szőkére. Gyűlölheti a nyolcvanéveseket, a békét, az embereket, lehet antiklerikális, antivegetáriánus, antiszemita. Egyetlen jellegzetes vonása az, hogy „anti”. Soknak a halálos játék csupán lőgyakorlat. Másoknak meg vadászat: úgy kucorognak rejtekükben, mint vadkacsalesen. Némelyeknek az orvlövészet a szexuális felszabadulás egyik formája. Háborúban a mesterlövésznek indoka és célja van. Békeidőben az orvlövész lőhet, és utána eltűnhet. A lövést rendszerint zűrzavar követi, a zűrzavarban a lesipuskás eltűnik. Senki sincs, aki visszalőne rá. Maga után hagyhat egy halottat, és máris gondtalanul sétálhat tovább, mint bárki más a városban. És a városban tízmillió ember él, és közülük bárki lehet a gyilkos vagy a következő áldozat. Hogyan lehet társasjátékot játszani szabályok nélkül? Hogyan lehet logikát alkalmazni a logikátlanra? Próbáljuk meg.
Nézd meg mit írtak rólunk vagy értékelj minket a Google-ben: Klikk ide - Sarki könyves antikvárium értékelés
**********
Könyves webshopunkhoz facebook oldal is tartozik. "Könyvek 300 Forinttól" facebook, klikk
Személyes átvétel hétfőtől szombatig Budapesten a Corvin negyednél a könyvesboltban: IX. Budapest, Ferenc krt 43.
(Könyvek 300 forinttól)
H - P : 10:00-19:00
Szombat: 10:00-14:00
Vasárnap ZÁRVA
Pont a Corvin negyed villamos/metro megállónál
Az online antikváriumba a könyvek feltöltése folyamatos. Legújabb "használt" könyveinket itt találod: aktuális újdonságok, klikk
Amennyiben a termék "jelenleg nincs raktáron", úgy értesítésre lehet feliratkozni. "Értesítést kér, ha újra van raktáron". Tehát előjegyzést lehet leadni.
A fejlesztés folyamatban van, de ilyenkor az ár az az "utoljára ismert ár". Ha újra van raktáron, akkor az ár módosulhat (árcsökkenés és áremelkedés egyaránt lehetséges) a könyv állapota és éppen aktuális piaci ára alapján. Köszönjük a megértést!